Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Skontaktuj się z nami ×

Przypadek referencyjny: NORD Drivesystem

Wydajna i bezpieczna linia lakiernicza przenośnikowa do silników elektrycznych

Przemysł obróbki powierzchni charakteryzuje się złożonym procesem składającym się z wielu etapów. Niezależnie od tego, czy chodzi o malowanie na mokro, lakierowanie czy osadzanie elektroforetyczne, czy obrabiane są metale, tworzywa sztuczne czy inne materiały, czystość i bezpieczeństwo mają ogromne znaczenie.

Kiedy NORD Drivesystems zmodernizował swój zakład lakierniczy, stosując najnowszą technologię malowania silników elektrycznych, podjęto decyzję o nawiązaniu współpracy partnerskiej z firmami Heimer i OCS. Do tej pory stosowano rozwiązanie z przenośnikiem łańcuchowym. Nowy wydział potrzebował czystych i zajmujących mało miejsca przenośników podwieszanych.

NORD Drivesystems – jeden z wiodących na świecie producentów mechanicznych i elektronicznych technologii napędowych – zamówił projekt wstępny ze szczegółowo określonymi wymaganiami. Razem z firmą Heimer, która oferuje systemy do wszystkiego w malowaniu, opracowaliśmy rozwiązanie w oparciu o liczbę stanowisk z kabinami lakierniczymi oraz wymagania dotyczące bufora i obciążenia.

Finishing Paint System - OCS Hang conveyor

Ważnymi parametrami, które musieliśmy wziąć pod uwagę, była możliwość kilkukrotnego malowania silników tam i z powrotem, a także sekwencyjnego transportu do magazynu. Z magazynu silniki trafiały następnie do sześciu stanowisk pakowania, gdzie były pakowane i dostarczane do klienta.

Rozwiązaniem stał się system z przenośnikiem podwieszanym OCS 500 wraz ze stanowiskami załadunkowymi, zapewniający automatyczny bufor produktów przed stanowiskiem pomiarowym. Po stacji pomiarowej silniki są transportowane do magazynu, gdzie różne części są automatycznie rozładowywane za pomocą dźwigu do składowania. Z magazynu artykuły są wysyłane systemem przenośników podwieszanych OCS do obszarów pakowania w żądanej kolejności dostaw.

Obecnie NORD Drivesystems dysponuje czystym, cichym i ergonomicznym zakładem malarskim charakteryzującym się bardzo płynnym ruchem, w którym można malować na wszystkie kolory za pomocą większości programów malarskich. Co więcej, proces i technologia zakładu umożliwiają szybką dostawę, jeśli coś wymaga priorytetu.

Korzyści

  • Bezolejowy, czysty i cichy system
  • Ergonomia i oszczędność miejsca
  • Certyfikat bezpieczeństwa zgodny z dyrektywą ATEX
  • Można jeździć tam i z powrotem z różnymi prędkościami
  • Sterowanie sekwencyjne w zależności od potrzeb i wymagań

This site language is translated using machine translation