Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Skontaktuj się z nami ×

Przypadek referencyjny: RIESE & MÜLLER

Wydajna linia wyposażania i montażu rowerów

Riese & Müller to niemiecki producent rowerów elektrycznych klasy premium, rowerów towarowych i rowerów składanych. Firma została założona w 1993 roku przez Markusa Riese i Heiko Müllera i zatrudnia 550 pracowników w swoim zakładzie w Mühltal w Niemczech oraz posiada ekskluzywną sieć dealerów na całym świecie. Riese & Müller dzięki swoim innowacyjnym produktom przoduje w dziedzinie mobilności przyszłości oraz jest ekspertem w dziedzinie rowerów cargo i szybkich rowerów HS. Firma jest synonimem zrównoważonego stylu życia, rozwoju produktów na zamówienie i pionierskiej technologii rowerów elektrycznych. Oprócz ciągłego rozwoju produktów, ogólna strategia Riese & Müller obejmuje odpowiedzialność wobec ludzi i środowiska. W swojej działalności firma kieruje się czterema filarami odpowiedzialności: kulturą, ekologią, odpowiedzialnością społeczną i ekonomią. Dzięki rozwiązaniu z przenośnikiem podwieszanym OCS mają teraz wydajną linię do kompletowania i montażu swoich rowerów.

Planując nowy budynek, firma Riese & Müller chciała podnieść swoją produkcję do najnowszego poziomu techniki. Po odwiedzeniu innych producentów rowerów z zainstalowanymi instalacjami OCS firma Riese & Müller skontaktowała się z nami, aby omówić różne rozwiązania i możliwości montażu rowerów przy użyciu systemu przenośników podwieszanych OCS.
Zamówienie obejmowało montaż rowerów elektrycznych i rowerów towarowych, łącznie z systemem SCADA (kontrola nadzorcza i gromadzenie danych) do kontroli przepływu materiałów i sprawdzania czasów procesów.

Projekt rozpoczął się od spotkań na miejscu w starym zakładzie produkcyjnym Riese & Müller, aby poznać wymagania i potrzeby klientów. Bazując na doświadczeniach z poprzednich instalacji oraz jasnych potrzebach klienta opracowaliśmy optymalny układ. Kontynuowano proces w ramach ciągłego dialogu w celu zabezpieczenia wszystkich wniosków technicznych.
Różnica w stosunku do poprzednich instalacji polegała na założeniu, że ramy i koła powinny być dostarczane na linie montażowe za pomocą dodatkowego systemu na drugim poziomie, aby uniknąć zbyt dużego ruchu materiałów do strefy montażu. Nośniki produktów wykonane na zamówienie zostały opracowane wspólnie z klientem, na miejscu z prototypowymi nośnikami.
Dzięki elastyczności systemu OCS Riese & Müller otrzymał kompaktowy bufor do jednodniowej produkcji z możliwością późniejszej rozbudowy.

Rozwiązanie opiera się na przenośniku podwieszanym OCS 500 dla linii produkcyjnych oraz OCS 150 do transportu ram i kół przed montażem. Uwzględniono także system Scada i połączenie z systemem kontroli przepływu materiałów i przechowywania danych (FMS) firmy Riese & Müller.
Do każdego wózka OCS przymocowana jest etykieta RFID, która zapewnia jednoznaczną identyfikację zarówno wózka, jak i produktu. System OCS 500 służy do transportu w ramach montażu rowerów. System zaprojektowany jest bez napędu i każdorazowo jako pętla montażowa. Istnieje pięć pętli montażowych dla rowerów elektrycznych i jedna pętla montażowa dla rowerów towarowych. Do transportu ram i kół służy system OCS 150. Dla obu produktów w systemie istnieje tylko jeden nośnik produktów. Pionowe przenośniki transportują komponenty w dół do pętli montażowych.

Zrównoważony rozwój – kluczowy czynnik przy wyborze dostawcy

Temat zrównoważonego rozwoju jest mocno zakorzeniony w strategii biznesowej Riese & Müller. Ich wizja jest jasna: Riese & Müller będzie najbardziej zrównoważoną firmą w sektorze rowerów elektrycznych w 2025 roku.

OCS jest częścią Axel Johnson International i jej działań na rzecz zrównoważonego rozwoju obejmujących całą grupę. Zrównoważony rozwój jest jedną z naczelnych zasad Grupy i podstawową częścią własnej strategii biznesowej OCS. Dlatego zasada zrównoważonego rozwoju stosowana w branży rowerowej jest zgodna z OCS i naszymi podstawowymi wartościami Lean, Clean & Green i sprawia, że jest to idealne dopasowanie.

„Nasze produkty oznaczają najwyższą jakość i zrównoważony rozwój, co oznacza wysokiej klasy produkcję i partnerów, którzy pomagają nam osiągnąć te cele. Dzięki OCS mamy po swojej stronie system najwyższej jakości i niezawodnego partnera”. Heiko Müller, dyrektor generalny Riese & Müller

This site language is translated using machine translation