Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Skontaktuj się z nami ×

Przypadek referencyjny: Saab Aerostructures

Transport przenośnikowy na wysokim poziomie i z boku

Przemysł lotniczy to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie gałęzi przemysłu na świecie, w której wymagania dotyczące czystości, wydajności i precyzji są niezwykle wysokie. SAAB Aerostructures powierzyło firmie OCS misję opracowania rozwiązania do transportu komponentów pomiędzy stanowiskami montażowymi a maszynami NC.

Współpracowaliśmy już wcześniej z firmą SAAB, więc wiedzieli oni, że nasze czyste i ciche przenośniki wiszące zapewniają elastyczność i możliwość wprowadzenia wymaganych zmian w przyszłości.

Aerospace SAAB

Jednakże rozwiązanie produkcyjne było dla SAAB zupełnie nowe, a wyzwaniem było zarządzanie wyrzynarkami pomiędzy 16 różnymi stanowiskami montażowymi i maszyną NC. Podobnie jak w przypadku większości projektów, w których OCS opracowuje, produkuje i instaluje systemy wykorzystujące przenośniki podwieszane, rozwiązanie poprzedziło bliską współpracę z klientem, dając nam jasne punkty odniesienia i wymagania dotyczące kompletnych wyników.

Po sporządzeniu szczegółowych szkiców i rysunków opracowano rozwiązanie z systemem OCS 500, w którym przenośnik podwieszany transportuje komponenty (żebro C i dźwignia) pomiędzy stanowiskami montażowymi a maszynami NC. Na 16 stanowiskach montażowych komponenty są ładowane i montowane w przyrządzie Jig, który następnie jest transportowany do maszyny NC, a następnie z powrotem do odpowiedniego stanowiska montażowego. Transport odbywa się na wysokości 6 metrów i poprzecznie za pomocą samochodu ciężarowego OCS. Ruch w górę i w dół jest kontrolowany przez wciągnik sterowany częstotliwością, a maksymalne obciążenie wynosi 1500 kg.

Korzyści:

  • Bezolejowy, czysty i cichy system
  • Ergonomia i oszczędność miejsca
  • Wysokość do przodu na boki
  • Ruch sterowany częstotliwością w górę i w dół
  • Można jeździć tam i z powrotem

This site language is translated using machine translation